גילה למדעים ואומנויות

גילה המאוחד למדעים ואומנויות

כותרת הכתבה

מה חדש- טקסים, ארועים ועוד

מודים למדינה ומעניקים לה מתנה.

לפניכם משימה שיתופית לכיתות ד', ה', ו'.קראו את ההוראות ועבדו עלפיהן

כותרת הכתבה

השבוע אצלינו בגילה המאוחד - חוגגים ט"ו בשבט עם יום שיא במדעים.

השבוע התקיים יום שיא במדעים לכבוד טו' בשבט. תלמידי הכיתות ערכו ניסויים הקשורים לחלקי הצמח השונים.

ועוד אצלינו - קבלת תעודות

אם יוצאים מגיעים למקומות נפלאים! הגיע היום. אתה יוצא למקומות נפלאים! אז שלום. עם רגליים בנעלים, עם שכל בראש – תמצא את הדרך שלך, אל תחשוש... תודה ענקית לועד ההורים המוסדי שהתגייס והמתיק את היום לתלמידי המאוחד.

שבוע העליות בבית ספרינו

מדינת ישראל נבנתה על-ידי עולים שהגיעו לארץ טרם הקמתה ולאחר מכן.מפעל העלייה הוביל לבניית החברה הישראלית המגוונת ורבת התרבויות, והוא אחד מהמאפיינים המייחדים את עם ישראל ואת מדינת ישראל.תלמידי בית הספר לומדים ומתחברים למשמעות העלייה בארץ ישראל דרך ספרים ויצירות ספרותיות, מפגשים וסיפורים אישיים.

פעילות "בוקר של כיף" לילדי גני הילדים בשכונה

לקראת חג הסוכות תלמידי ביה"ס גילה למדעים ואומניות אירחו את ילדי גן אושרת. בפעילות ילדי הגנים עברו במספר תחנות: בתחנה הראשונה- נהנו ממגוון רחב של משחקי ספורט באולם הספורט, בתחנה השנייה- גזרו, צבעו וציירו יחד עם המורה לאומנות פלסטית, ליטפו בפינת החי ולסיום אף הפכו לטבחים צעירים ויחד עם המורה לכלכלת בית התנסו באפיית דובשניות מתוקות לחג. הגננות, צוות המורים והילדים נהנו מאוד.

מדעים

תערוכה על מערכת השמש.

תלמידי כיתה ה/2 לומדים במדעים אסטרונומיה. הם הציגו את מערכת השמש בדגמים שבהם הם הקפידו על יחסי גודל נכונים בין כוכבי הלכת והשמש ועל יחסי מרחק של כוכבי הלכת מהשמש התואמים למציאות. הם הוסיפו את שמות כוכבי הלכת ומידע על מאפייניהם. התלמידים העמיקו בנושא על ידי ביצוע משימות באתר אופק. כל הכבוד על העבודות המרשימות, בחירת החומרים ובניית הדגמים המקסימים.

תחרות חקר החלל והאסטרונומיה ה-4

25 תלמידים מכיתות ד'-ו' בבית ספרינו, לוקחים השנה חלק בתחרות ארצית בתחום החלל שמקיים המרכז הישראלי למצוינות בחינוך בחסות סוכנות החלל הישראלית במשרד המדע והטכנולוגיה, בשיתוף משרד החינוך, הפיקוח על הוראת מדע וטכנולוגיה באגף המדעים במזכירות הפדגוגית ובסיוע הקרן להנצחה ממלכתית לזכרו של טייס החלל (האסטרונאוט) הישראלי הראשון אל"מ אילן רמון ז"ל.

מוזיאון המדע

תלמידי כיתה ה' בפעילות של מוזיאון המדע בנושא חומרים מבודדים ומוליכי חום בפעילות התלמידים דרגו חומרים לפי מידת מולכות החום שלהם ותכננו סנדלים שיאפשרו טיול על חול חם במדבר.

גלישה נבונה

"לפני ה- share חושבים על החבר"

השבוע הלאומי לגלישה בטוחה הינו מערך אירועים ופעילויות חינוכיות המתקיימים מדי שנה בכל רחבי הארץ. השנה, האירוע יצוין בין התאריכים 4-9 בפברואר 2018, ויתמקד בעידוד תלמידים, מורים והורים לגלות מעורבות ואמפתיה כלפי חבריהם ברשת וזאת תוך חיזוק נורמות התנהגות ראויות ברשת והעלאת המודעות למצבים מורכבים המתעוררים בה .

גלישה בטוחה ברשת

משרד החינוך מקדם בשנים האחרונות למידה משמעותית בדגש על פיתוח תפקודי לומד המותאמים למאה ה-21 והעמקת החינוך הרגשי, הערכי והחברתי במרחבי החיים השונים, כולל מרחבי רשת האינטרנט. כחלק מפיתוח תפקודים אלה, מתנסים התלמידים בדרכי למידה מגוונות וחדשניות המותאמות לעידן הטכנולוגי. חלק בלתי נפרד מלמידה זו כולל הקניית כלים להתנהלות מיטבית ברשת, אשר תאפשר מיצוי ההזדמנויות הקיימות ברשת, מניעת מצבי סיכון והתמודדות עם מצבי חיים מורכבים.

אתיקה ומוגנות ברשת, גולשים בטוח באינטרנט - אתרים וחומרים בנושא

מורים הורים ותלמידים יקרים, לפניכם חומרים ואתרים בנושא החשוב גלישה בטוחה באינטרנט - לשימושכם. בהצלחה פירו זהבה

חינוך לחיים בחברה

זרקור על חודש אדר

ערך החודש : נתינהנתינה הינה מערכי היסוד בחברה המכירה בתרומתן של הסולידאריות והערבות ההדדית ללכידות חבריה ולביסוס יסודותיה.חברה ערכית הדוגלת בנתינה לזולת ולסביבה מעודדת את חבריה לגלות אכפתיות וערנות לסובב; להושיט יד לאחר ולפעול למימוש צרכיו ולקידום רווחתו.

WCAG 2.0 (Level AA) דפי הנגישות באתרי 022 נבנו בהתאם לתקן נגישות WCAG 2.0 - AA